Zigon Sehpa: Küçük Görünen Büyük Dekorasyon Mucizesi...

Zigon sehpa pratik kullanımı ile en kullanışlı ev eşyalarından biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Neredeyse her evde zigon sehpa bulunmaktadır. Değişen yaşam koşulları ve şekilleri insanların evlerini dekore etmekteki farklı uygulamaları da beraberinde getirmektedir. Küçük bir mobilya olarak görünen zigon sehpalar ev dekorasyonuna mucize dokunuşlar yaparak mekânı zenginleştirmektedir.

Genellikle 3’lü şekilde olan zigon sehpalar işlevsel kullanımı sebebiyle de tercih edilmektedir. Bu işlevsel kullanım küçük mekânların dekorasyonunu daha kolay hâle getirerek alan tasarrufu da sağlamaktadır. 

Cam, metal ve mermer malzemelerden de üretilen zigon sehpalarda en yoğun kullanılan materyal ise ahşaptır. Furnitreasure ailesi olarak kullanılabilirlik, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık özellikleriyle öne çıkan masif ahşap zigon sehpalarımızla evlerinize modern bir dokunuş yapmayı arzulamaktayız.

Zigon Sehpanın Dekorasyondaki Yeri ve Önemi

Zigon sehpa dekorasyonda önemli yer tutmaktadır. Hem kullanışlılık hem de estetik açısından dekorasyona önemli katkıları olan zigon sehpaların her tarzla uyum sağlayabilmesi kullanım alanını oldukça genişletmektedir. Modern, geleneksel, minimalist, rustik, bohem, eklektik veya İskandinav dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilen zigon sehpalar doğru kullanımla yan ürün olmanın ötesine geçebilmektedir. 

Zigon sehpaların dekorasyondaki yeri ve önemine dair katkılarını sıralayacak olursak:

 • İşlevsellik ve pratiklik sunması
 • Birden fazla amaca hizmet etmesi
 • Alan tasarrufu sağlaması
 • Mekâna hareketlilik katması
 • Dekorasyona estetik katkı sağlaması

Zigon Sehpanın Sağladığı İşlevsellik ve Pratiklik

Zigon sehpalar kullanım rahatlığıyla birlikte bunun pratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Farklı boyutlarda olması ve kolayca taşınması işlevselliğini daha da arttırmaktadır.

Zigon Sehpalar Birden Fazla Amaca Hizmet Eder

Zigon sehpalar kolay taşınabilir olması ve farklı büyüklüklerde olması sebebiyle değişik şekillerde kullanılabilmektedir. Yiyecek ve içecek servisi yapmada, biblo ve bitkileri sergilemede kullandığımız zigon sehpalar kimi zaman da çocukların üzerinde etkinlik yaptığı faaliyet masası ya da yatak odası komodini işlevini üstlenirler.

Zigon Sehpalar Alan Tasarrufu Sağlar

Zigon sehpalar birbirlerinin içlerine geçirilebilme özelliği ile alandan tasarruf edilmesini sağlamaktadır. Ayrıca bu özellik zigonların dar alanlarda bile rahatça kullanılmasına olanak vermektedir.

Zigon Sehpalar Mekâna Hareketlilik Katar

Zigon sehpa parçalarının ayrı ayrı kullanılabiliyor olması mekândaki hareketliliği artırmaya yardımcı olmaktadır. Farklı odalarda farklı köşelerde alışılagelmiş kullanımların dışına çıkarak mekâna canlılık ve hareketlilik katmak mümkün olmaktadır.

Zigon Sehpaların Dekorasyona Estetik Katkısı 

Zigon sehpalar farklı renk, şekil ve malzemeden tasarlanabilmektedir. Bu da zigon sehpanın mekânda bulunan diğer dekorasyon ürünleriyle veya mobilyalarla uyum sağlamasını daha kolay hale getirmektedir. Muhakkak ki bu uyum dekorasyona estetik katmada oldukça önemlidir.

Zigon Sehpa Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Zigon sehpalar iç mekân dekorasyonunun vazgeçilmez ögelerinden biridir. Nasıl bir ürün tercih edeceğimize karar verirken beklentilerimiz bizi yönlendirecektir. Estetik kaygılarımızı gideren aynı zamanda da kullanışlı olan bir sehpa seçmek için şunlara dikkat edebiliriz:

 • Dekorasyon konseptimizle uyumlu bir zigon sehpa seçmek mekânınımızı bütüncül ve estetik bir görünüme kavuşturacaktır. Geniş ürün yelpazesine sahip zigon sehpalardan dekorasyonumuza (modern, klasik, retro, minimalist vb.) uygun olanı seçmek doğru bir tercih olacaktır.
 • Mekânımızın büyüklüğü zigon sehpa seçimimizde oldukça etkilidir. Küçük bir alana büyük bir sehpa seti almak alanı daha sıkışık ve dar göstereceği için bundan kaçınmak gerekir. Keza büyük bir alan için minimalist sehpa tercihi de doğru olmayacaktır. Büyük alanlar için orta sehpa ve onunla uyumlu bir zigon sehpa takımı almak iyi bir seçenek olarak değerlendirilebilir.
 • Daha önce bahsettiğimiz gibi zigon sehpa ahşap, cam, metal, mermer gibi birçok malzemeden üretilebilmektedir. Kullanım alışkanlıklarımız, estetik anlayışımız, beklentilerimiz seçeceğimiz ürüne karar vermede etkili olacaktır. Ürünün dayanıklı olması, uzun ömürlü kullanımı, sağlıklı materyalden üretilmesi gibi önceliklerimiz kararımızı belirleyebilir.
 • Zigon sehpalarımızın renk veya şekli dekorasyonun uyumunu sağlamada önemli etmenlerin başında gelir. Duvarların, mobilyaların ya da aksesuarların rengiyle uyum sağlayan ya da doğru seçimlerle isabetli kontrast oluşturan zigonlar alanımızı daha güzel hale getirecektir. Mekânımızda kullandığımız formlar ile uyumlu sehpa şekline karar vermek de aynı olumlu etkiyi yaratacaktır.
 • Zigon sehpa takımımıza karar verirken bütçemizi göz önünde tutmamız gerekir. Yüksek kalitede bir ürün fiyat olarak yüksek olsa da uzun ömürlü bir kullanım sunacağı için mantıklı bir tercih olabilir. Fiyat performans ürünlerini de seçmek iyi bir fikir olabilir. Mevcut bütçemizle en iyi verimi alacağımız sehpayı alabilmek için ürün satıcısının müşteri yorumları bizim için yol gösterici olacaktır.

Zigon Sehpa Seçimi İçin Harika Bir Öneri: Masif Ahşap

Masif ahşabı ağacın en doğal şekli olarak tanımlayabiliriz. Masif ahşap doğal yapısına müdahale edilmediği için yıllar boyunca herhangi bir bozulmaya gitmeden kullanılabilir.

3’lü zigon sehpalarımızda doğal haline dokunmadığımız kestane, ceviz ve meşe ağacını kullanmaktayız. Bu doğal doku sehpalarımızı kıymetli, benzersiz, karakteristik ve estetik bir hâle bürümektedir. Masif ahşap kullanmanın avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Sağlam, dayanıklı ve uzun ömürlüdür.
 • Kendine has yapısıyla mekâna sıcaklık, doğallık ve estetik katar.
 • Küçük dokunuşlarla (zımpara ve cila) tadilat kolaylığı sunar.
 • Zararlı kimyasalları içermedikleri ve doğal malzemeden oldukları için daha sağlıklıdır.
 • Yenilenebilir ve sürdürülebilir olması sebebiyle çevre dostudur.
 • Ortamın ısı, nem ve ses dengesini korur.

Furnitreasure ailesi olarak sürdürülebilir, yenilenebilir ve doğa dostu bir anlayışla tüm ürünlerimizde masif ahşap ağırlıklı çalışmayı tercih ediyoruz. El yapımı ve modern tasarımlarımızla özgün ve kaliteli ürünler ortaya koymayı hedefliyoruz. Yemek odası, salon, çalışma odası ve ofisleriniz için tasarladığımız geniş ürün yelpazemiz için buraya tıklayabilirsiniz! 

 

Üretimdeki mükemmeliyetçi anlayışımızın yanı sıra özenli paketleme, hızlı kargolama, sorunsuz iade garantisi, kusursuz müşteri hizmetleri ve olumlu müşteri yorumları ile size keyifli bir alışveriş deneyimi sunuyoruz.


You may also like

Tümünü gör
Example blog post
Example blog post
Example blog post